Bičių produktai ir jų stebuklai

Biciu produktai ir ju stebuklai

Et, tas medus, medutis! Jį liaupsina visi. Tačiau medus – ne vienintelis bičių gaminamas produktas, nusipelnęs pripažinimo ir pagyrų. Bičių pienelis ir bičių duonelė, nors ne tokie populiarūs, tačiau savo vertingosiomis savybėmis dažnai lenkia ir patį medų.  Taigi, šiandien apie tai ar bitės duoda pieno ir kaip jos kepa duoną…             

Bičių duonelė – ne šiaip koks kepaliukas, o tobulo šešiakampio formos aukso grynuolis. Šis mažas gabalėlis savyje talpina visas medžiagas reikalingas gyvybės palaikymui. Taigi, kaip tos bitelės tą duonelę be krosnies kepa? Pirmiausia jos „apsiperka“ – iš pievų ant savo galinių kojelių prisirenka įvairiausių žiedadulkių, o tada užmaišo tešlą – į korio akutes sudėtas žiedadulkes užpila medumi ir „uždeda“ vaško dangtelį. Dar keletas savaičių, truputis fermentacijos ir štai – Voila ir Bon Appetit! Kaip pasakytų prancūzų virtuvės šefai.

Be to, kad yra labai gardi, bičių duona turi labai daug vertingųjų sudėtinių dalių. Taigi, bičių duonelėje gausu vitaminų, baltymų ir angliavandenių, natūralių aminorūgščių ir fermentų, eterinių aliejų ir kitų naudingų medžiagų ne tik bitėms, tačiau ir mums, žmonėms. Nors iš šios duonelės sumuštinių nepasigaminsite – ji puikiai tiks desertui ar užkandžiui.

Bites „melžti“ – ne juokas. Tačiau patyrę bitininkai yra gerai įvaldę šį, pavadinkim, meną – todėl norint paragauti bičių pienelio Jums nieko melžti neteks. Iš tiesų bitės neduoda pieno, tačiau išskiria jį primenantį baltą skystį, kuriuo matina jaunas lervutes ir bičių motinėlę. Dėl savo paskirties ir panašumo į pieną šis sekretas ir buvo pavadintas bičių pieneliu. Bičių darbininkių lervutės pieneliu maitinamos tik kelias pirmas paras, o štai bičių motinėlės lervutė ir suaugėlė visą gyvenimą minta išskirtinai tik juo. Bičių pienelis pripažinimo ir susidomėjimo sulaukė, kai buvo pastebėta, jog, nors visos bičių lervutės vienodos, kai kurias jų maitinant tik pieneliu iš jų išsivysto bičių motinėlės. Nuo to laiko bičių pienelis laikomas stebuklingu ir itin vertingu. Jame gausu baltymų, angliavandenių, mineralinių medžiagų, nepakeičiamų aminorūgščių, hormonų ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų. Dėl savo turtingos sudėties ir stipraus poveikio bičių pienelio nereikėtų padauginti ir, priešingai nei kitus bičių produktus, vartoti labiau kaip vaistą, nei kaip maistą.

Bičių produktai – ir maistas, ir vaistas! Tad, skanaukite atsakingai.