Medus – ir sveikatai, ir grožiui

Medus ir sveikatai, ir groziui

Ko gero daugeliui įprastas skaniausias medaus vartojimo būdas – į skrandį. Labai gardus ir teisingas būdas. Tačiau, kadangi medus žinomas jau tūkstančius metų, žmonės įsigudrino jį ne tik gerti, laižyti, bet ir tepti, įtrinti ir daryti kitokias įdomybes. Taigi, pateikiame įdomių ir naudingų receptų su medumi Jūsų sveikatai ir grožiui 😊

  • Alergija. Yra mokslininkų teigiančių, jog vietinis medus sumažina sezoninių alergijų simptomus. Taigi, jei jus kamuoja šienligė ar panašūs negalavimai, juos palengvinti gali lietuviškas medus. Išgerkite juo pasaldintos arbatos puodelį ar tiesiog pasimėgaukite šaukšteliu gryno medaus.
  • Nudegimai ir žaizdos. Kol nebuvo išrasti modernūs vaistai, žmonės nudegimus ir žaizdas gydydavo medaus kompresais. Beje, šiuolaikiniai tyrimai ne tik patvirtina šio metodo efektyvumą, tačiau ir pateikia įrodymų, jog medus puikiai dezinfekuoja žaizdas, padeda joms greičiau užgyti bei sumažina randėjimą daug geriau, nei kai kurios šiuolaikinės priemonės.
  • Nutukimas, virškinimo sutrikimai. Lietuviškas medus gali padėti saldžiai sulieknėti. Jis greitina medžiagų apykaitą, puikiai pakeičia cukrų, didina gerųjų žarnyno bakterijų skaičių, normalizuoja cukraus kiekį kraujyje. Žinoma, derėtų nepamiršti maitintis sveikai ir reguliariai sportuoti.
  • Plaukų kondicionioerius-kaukė. Holivudo žvaigždės teigia, jog medus Jūsų plaukus pavers žvilgančiais ir glotniais vos per pusvalandį. Sumaišykite šaukštą medaus, kiaušinio trynį ir šlakelį aliejaus (alyvuogių, avokadų, kokosų, migdolų ar kt.), įtrinkite viską į plaukus ir galvos odą, apriškite šiltai ir palaukite 30 min.. Po to išplaukite galvą šampūnu ir vėsiu vandeniu. Šis receptas taip pat padės kovojant su pleiskanomis.
  • Kremas – drėkiklis. Kadangi medus turi stiprių antioksidacinių savybių, itin daug vitaminų ir mineralų, grožio specialistai teigia, jog medus – idealus sausos, jautrios odos priežiūrai. Lietuviškas medus suminkštins ir sudrėkins suskirdusią, šerpetojančią odą, o, taip pat, puikiai pasitarnaus ir kaip lūpų balzamas! Medus taip pat gali padėti sumažinti psoriazės, dermatito ir kitų ligų, darančių įtaką odos būklei, simptomus.
  • Lūpų pūslelinė. Jei pajutotete perštėjimą ant lūpos kampučio, vaistinės jau nebedirba, o namų vaistinėlėje nebeturite vaistų nuo lūpų pūslelinės – ne bėda. Medus ne tik sumažins perštėjimą (išbandžiusieji teigia, jog net efektyviau, nei daugelis vaistų) tačiau ir paskatins gijimą.

Štai tokie įdomūs ir naudingi medaus pritaikymo būdai. Išbandykite ir pasidalykite savo patirtimi su mumis! Nekantriai lauksime 😊